Moji oblíbení tvůrci
Logo
Potřebujete poradit?
po–pá: 8:00–16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. MOJI OBLÍBENÍ #2
25.08.2022

MOJI OBLÍBENÍ #2

BONNIE CHRISTINE

Jako další ze svých oblíbených tvůrců vám chci představit Bonnie Christine, celým jménem Bonnie Christine Forkner. Je to hrozně milá a sympatická dáma, která si plní svůj sen. Její příběh je pro mě tak trochu jako z pohádky. Pochází z Ameriky, ze Severní Karolíny, kde dodnes žije v malém městečku poblíž svých rodičů. Od malička se pohybovala v prostředí látek, protože její maminka vlastní obchod věnovaný quiltingu (ozdobné prošívání dek).

 

   

 

Studovala ekonomicky zaměřenou školu, ale touha po tvoření byla silnější. Zatímco pomáhala mamince v obchodě, uvědomila si, že by chtěla navrhovat svoje vlastní látky. Zároveň ale věděla, že o téhle disciplíně vůbec nic neví.

Nevěděla, kde začít a když uplynulo půl roku a Bonnie se ani o kousek nepřiblížila svému snu, rozhodla se, že od té chvíle pro něj bude dělat každý den jednu věc. "One small thing a day.." Jako první do googlu zadala "How to become a fabric designer", tedy "Jak se stát textilním návrhářem". Každá odpověď, kterou našla, vedla k dalším a dalším otázkám. Kousek po kousku sbírala informace, a postupem času začala narážet na neznalost grafických programů, a tak se sama začala učit pracovat v Adobe Illustratoru.

 

   

 

Trvalo jí celý rok, než navrhla svůj první opakující se vzor. Pak přišlo velké rozhodnutí. Opustila práci v obchodě své maminky a začala se plně soustředit na navrhování vzorů. Se svým manželem prodali auto a na nějaký čas měli minimální příjmy. Bonnie ale byla odhodlaná za svým snem jít i za cenu nemalých obětí. Během dalších měsíců vytvořila stovky vzorů a postupně si osvojila vlastní styl. Svou práci rozesílala různým agentům. Zpočátku slýchala hlavně odmítnutí, ale nevzdala to a její vytrvalost jí nakonec dovedla k úspěchu v podobě prvního podepsaného kontraktu s velkým hráčem na poli látek, se společností Art Gallery Fabrics. Mám její vzory moc ráda, něžné kombinace motivů i barev.

 

   

 

Během pár měsíců se z Bonnie konečně stal vysněný "surface pattern designer", což je docela složité nějak rozumně přeložit do češtiny. V podstatě jde o umělce, který své kresby/malby licencuje společnostem a ty je poté přenášejí na nejrůznější produkty od látek a tapet až po diáře, hrnečky, obaly na telefon a další.

Ve volném čase Bonnie ráda zahradničí a chodí po horách. A posledních 5 let se také dost věnuje vzdělávání. Vytvořila osmitýdenní kurz s názvem Immersion, který spouští vždy jen jednou do roka a ve kterém předává své zkušenosti a dovednosti ostatním, aby jim jejich cestu ke snu ulehčila. Placenému kurzu předchází týdenní mini workshop zdarma, kterým jsem si letos v únoru prošla i já. 4 půlhodinová videa + 3 živá vysílání (naživo je Bonnie velmi příjemná a mluví věcně a jasně). Je i spousta dalších užitečných materálů, které dává volně ke stažení, za což má můj obdiv.

 

   

 

Pro všechny, kteří sní o kariéře textilního návrháře (a myslím, že by se to dalo dost dobře aplikovat i na jiné snové kariéry) je Bonnie neskutečně inspirativní osobou. Její odhodlání a optimismus dokáží opravdu namotivovat. Ušla obrovský kus cesty, a to na začátku prý ani neuměla pořádně kreslit! :)

Pokud ji chcete sledovat, můžete na facebooku, instagramu (zdroj fotek v tomto článku) nebo mrkněte na její web.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Látkové novinky do emailu
Novinky, akce, aneb co se děje u wilburriny. Rozesílám cca 1x do měsíce.


Spřízněné duše, které to s mými látkami umí:

                                                                                               
   

Copyright © 2022 wilburrina.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz